Новини

    Родинне виховання є пріоритетним напрямом діяльності колективу Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.

       Родинне виховання є пріоритетним напрямом діяльності колективу учнів 11-А класу  Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст. Усі виховні заходи спрямовані на дотримування заповітів батьків і дідів , на вивчення історії народу й родоводу, на знання сімейних традицій, звичаїв, свят. 



       Для того, щоб ланцюг духовності народу не переривався, кожне наступне покоління повинно виховуватися у родинному дусі, на ідеях та засобах народознавства . саме у сім’ї закладається основи гуманності, корінь духовності, фундамент особистості людини.

    З 5  класу учні працюють над довгостроковим проектом  “ Тільки родина, як зірка єдина”  .Є багато напрацювань з цієї теми. Учні вивчали родовід і по батьківській і по материнській лінії, досліджували своє генетичне коріння, з любов’ю оформити родовідне дерево.

    Велику виховну силу мають традиції, звичаї та обряди кожної родини. Учні залюбки записували з уст матерів і бабусь пісні своєї родини, ділилися досвідом святкування християнських свят. Проведено різдвяне дійство Добрий вечір тобі, господарю; «Світлий празник  Великодній» , «Берегиня» родинного вогнища. З розповідей учнів видно , що  вони змалечку усвідомили особисту  причетність до свого роду ,його глибокого й вічного коріння.

    Батьки, бабусі з любов ю говорили про свій родовід, про професії діда й прадіда.

    Мати Бендуса  Івана продемонструвала зразки полотна, які  ткала її мама разом з бабусею, а мати Іванця Вадима показала вишитий рушник своєї бабусі, який став сімейною реліквією родини.

    Разом з батьками було проведено виставку. Світ наших захоплень, ігрові сімейні конкурси: «Свято господинь», «Музична родина», «Спортивна родина», ярмарка – розпродаж сімейних виробів.

    У класі постійно працює батьківський лекторій, на якому розглядаються такі питання:

    «Роль сімї у вихованні майбутнього сімянина»,

    «Батько і мати – найкращі вихователі».

    Батьки є активними у благоустрої та озелененні шкільного двору, коридорів, доклали чимало зусиль в оформленні кабінету.

    Цікаво проходять тематичні конференції, обміну досвідом виховної роботи, а також диспути, дискусії, презентації досвіду родинного виховання.

    Глибокі почуття любові до рідного дому, отчого краю споконвіку виховують у дітей символи – обереги етнічної пам’яті: верба над ставом, калина в лузі, тополя край дороги, соняшник у городі. На цю тему було проведено годину спілкування «Обереги духовності». Вихованці переконались в тому, що наші предки змістовно, на високому моральному й естетичному рівні організовували свою життєдіяльність, берегли історичні пам’ятки, раціонально використовували природні багатства, поглиблювали гуманістичний потенціал  традицій, звичаїв і обрядів.

    Вважаю, що така робота у сім’ї, школі виховує у дітей гідність і честь, гордість за своїх предків, формує культ Матері і Батька, Бабусі і Дідуся, культ  Роду і Народу.   

           Пасенчук Галина Олександрівна класний керівник 11-А класу класу  



    24.03.2015 | Aдмін

    Вернутись назад