Новини

    Стежками старовинного Поділля

       Літо… Пора відпочинку і екскурсій, оздоровлення і насолоди. Для нас, учнів Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, у цьому році воно було особливим, адже ми побували у старовинному історичному місті Кам’янці – Подільському. 

    Інші фото

     



       Учні школи дізналися, що Кам’янець – Подільська фортеця – одна із історичних пам’яток України, середньовікові землі якої слугували поселенням. Цікаво, що фортеця належить до семи чудес України.
       У Кам’янці-Подільському протікає річка Смотрич, яка своєю течією утворює петлю – обтікає навкруги високі гори, не доходячи до цього річища на кілька метрів, повертає і тече далі.
       Ми були вражені Замковим турецьким мостом, який побудований без жодного кріплення. Це суцільний кам’яний мур, який нагадує греблю. За свідченням істориків, аналогів такого мосту на теренах України немає.
       Далі наша увага була прикута до Кам’янець – Подільської фортеці. Старовинні мури, укріплення, високі вежі – все це було перед нашими очима. Із розповіді екскурсовода ми дізналися, що саме тут у 1818-1823 роках був ув’язнений український Робін Гуд, Устим Кармелюк, ватажок селянських бунтів проти поміщиків. У дворі старовинної пам’ятки знаходиться боргова яма, у яку вкидали неплатників податків.
       Ще одним із вражаючих об’єктів фортеці є величезний колодязь, висічений у скельній породі завглибшки сорок метрів. В хід колодязь пускався за допомогою величезного дерев’яного колеса, яке крутили ув’язнені фортеці.
       Ще більше вражень і емоцій ми отримали від побаченого у Хотині.

     

     
       Хотинська фортеця також належить до семи чудес України і є державною історичною пам’яткою. Тут у 1621 році відбулася знаменита Хотинська битва про яку нам розповідав учитель історії. Ця кровопролитна битва тривала більше місяця. Турки втратили 80 тисяч воїнів і змушені були піти на мирну угоду і відмовитись від планів завоювання Європи. Ця битва прославила гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного і стала переломною в історії Османської імперії.
       Далі оглянули будівлі внутрішнього двору, склади, казарми, підземелля  вежі. Є на території фортеці музей тортур, у якому представлені найбільш поширені в середньовіччі знаряддя катувань. В центрі замкового подвір’я знаходиться величезний колодязь завглибшки 65 метрів і завширшки три метри.
       Приваблює увагу на фортеці мокра пляма. Згідно з легендою, там живою замуровано красуню дівчину.
    Хотинська фортеця є улюбленим місцем реконструкцій битв, змагань. Тут знімались фільми: «Захар Беркут», «Айвенго», «Три мушкитери», «Тарас Бульба», «Чорна стріла» т а інші.
       А ще ми побували у Бакоті – скельному монастирі. Цікаво, що він функціонує 300 років і є найвидатнішою пам’яткою поширення православ’я на Поділлі.
       У Бакоті нас чекала захоплююча подорож кораблем по Дністрі. Вражень не передати ми насолоджувались прекрасними краєвидами, чудовими каньйонами, яких досі не бачили.
       Екскурсія до міста Кам’янця –Подільського для нас,  учнів Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, була дуже цікавою і корисною. Вона розширила наш кругозір, ми більше дізналися про свою Батьківщину. Перед нами розкрились нові сторінки історії України.
       Як добре, що у нас є такі педагоги, як Г.О. Пасенчук. Т.Т. Ковальчук, Л.Т. Криворуцька, які організували нам екскурсію.
    А ще ми щиро вдячні сільському голові В.А. Казміревському, Л.І. Дзюбенко – начальнику відділу освіти, Н.О. Янчук – методиста РМК, які посприяли нам у здійсненні заповітної мрії.
       Висловлюємо подяку і Бершадському АТП, зокрема А. Блогодирю, водіям С. Кощею і  В. Гудзю, які поставилися до нас толерантно і з розумінням.

    Тарас Бучік
     президент Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів


    29.08.2015 | Aдмін

    Вернутись назад